Objevte krásy Rožnova pod Radhoštěm

Bývalé lázeňské městečko v přírodě láká návštěvníky svou polohou v podhůří Beskyd a poklidným stylem života. Nachází se zde Valašské muzeum v přírodě - první skanzen v Československu (otevřen roku 1925) představuje návštěvníkům typickou valašskou architekturu i styl života starých Valachů. V muzeu se každoročně konají jarmarky, celodenní ukázky tradičních řemesel, masopustní a velikonoční obyčeje, ukázky praní prádla, hrnčířské nebo kovářské dny, setkání řezbářů, vánoční koledy a další slavnosti.
www.roznov.cz
www.vmp.cz

Pustevny a Radhošť

Pověstmi opředená hora Radhošť vypínající se nad Rožnovem do výšky 1129 metrů se proslavila především sochou boha Radegasta od Albína Poláška a kaplí Cyrila a Metoděje. Pustevny, z nichž vede hřebenová stezka na Radhošť, jsou známé díky typickým stavbám architekta Dušana Jurkoviče Maměnka a Libušín.
www.roznov.cz
www.skialpin.cz

Lyžování v blízkých střediscích

Užijte si krás Beskyd při sportu a využijte nedaleké sjezdovky.
Pustevny - Soláň - Horní Bečva - Bílá

Pustevny a Radhošť

Foto: Bjalek Michal, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons.

Hora Radhošť vypínající se nad Rožnovem se proslavila především sochou boha Radegasta od Albína Poláška a kaplí Cyrila a Metoděje. Pustevny, z nichž vede hřebenová stezka na Radhošť, jsou známé díky typickým stavbám architekta Dušana Jurkoviče Maměnka a Libušín. Po značené turistické stezce se pak můžete vrátit skoro až k nám do pensionu

Janáčkovy Hukvaldy

Foto: Daniel Baránek, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons.

Rozlehlá zřícenina hradu ze 13. století je dnes obklopena oborou se sochou slavné Lišky Bystroušky z opery Leoše Janáčka, který žil v přilehlé obci. Na hradě se každoročně konají hudební slavnosti Janáčkovy Hukvaldy. 
www.janackovy-hukvaldy.cz

Historický Štramberk

Foto: David Paloch, CC BY-SA 2.5, Wikimedia Commons.

Město známe široko daleko nejen kvůli „štramberským uším“ (sladkému pečivu), ale také kvůli městské památkové rezervaci s hradem „trúbou“. A nezapomeňte, že z Štramberka je to jen kousek do "tatrovácké" Kopřivnice, kde můžete navštívit automobilové muzeum i expozici Emila a Dany Zátopkových.
www.mesto-stramberk.cz

Poznejte nádhernou okolní přírodu

Projděte se po okolí Dolní Bečvy po jedné z mnoha turistických tras a navštivte krásná místa spojená s historií i přírodou. Využijte cyklostezky k prozkoumání lesů, hor a měst. V zimě si nasaďte lyže a vyjeďte na nedaleké sjezdovky i běžkařské tratě.

A pokud hledáte tip na výlet, zkuste se podívat na blog Šohájek z pod Radhoště.

naplánujte si cestu

mapy.cz